Artılar
 • 50815144 lisans numarasını paylaşmıştır.
 • Karadağ'da Ministry of Finance kurumuna bağlıdır.
 • 3 farklı yatırım türü vardır.
 • Uzmanlar yatırımcılara yardımcı olur.
Eksiler
 • Sitesi neredeyse bomboştur. Sadece kişisel bilgilere ve işlem hesaplarına yer verir.
 • Lisansını Türkiye'den doğrulayamıyoruz. Lisans firması online alanda yayın yapmıyor.
 • Ödeme yolları kısıtlıdır.
 • Firma hakkındaki tüm şikayetleri okuyarak hesap açılması önerilir.
 • İngilizce hizmet verir.
✅ Bonus: Yok
✅ Türkçe destek: Yok
✅ Minimum para yatırma: $100
✅ Spread: Orta
✅ Regülatörler: MFM
✅ Swapsız (İslami) hesap: Yok
✅ Kaldıraç: 1:100

RSI Capital Markets Güvenilir mi? Şikayetler- Yorumları

RSI Capital Markets güvenilir mi: RSI Capital Markets ile yatırım yapmak ve FX piyasası katılımını gerçekleştirmek isteyen kişilerin doğal olarak ofise dair merak ettiği birçok değişik soru söz konusudur. Bunların hemen yanıtını almak ve aynı zamanda şirket hakkında bilgi sahibi olmak yazımız ile basittir.

RSI Capital Markets güvenilir mi: 2017 yılında internet üzerinden hizmet vermeye başlayan RSI Capital Markets firmasının normal kuruluş tarihi ise 1999 olarak dikkat çeker. Bu yönü ile FX denildiği zaman akla gelen ilk markalardan birisidir. Daha çok bilgi ve detay makalemizde.

RSI Capital Markets İncelemesi

Her zaman özel bir biçimde tasarlanmış olan web sitesi üzerinden hizmet veren işletmenin sayfası başarılıdır. Gerek erişiminin hızlı olması gerekse de mobil uyumun bulunması birçok değişik konuda beklentilerin karşılanması demektir. Ancak burada dikkat çeken ve Türk kullanıcılar için olumsuz olan bir durum vardır.

RSI Capital Markets yorumları da bize gösteriyor ki ne yazık ki Türkçe dil seçeneği yoktur. Yani bu dile yer verilmemiştir. Bundan dolayı işlemlerin sadece İngilizce yapılması mümkündür. Bu anlamda eğer İngilizce bilginiz yeterli ise hesap açabilirsiniz. Aynı zamanda küçük çeviri programlarının kullanılması da söz konusu olabilir.

RSI Capital Markets

Firma Karadağ kökenli olmasının yanı sıra lisansının da aynı ülkeden almıştır. Zaten siteye erişim sonrasında bu bilgi hemen bizi karşılar. Tabi ki işletmenin kendi adresini sorunsuz şekilde paylaşmış olması, bu konuda şeffaf bir politika takip ettiğini net şekilde gösterir.

RSI Capital Markets işletmesinin canlı yardım alanı yoktur. Ancak bunun yerine tercih edebileceğiniz bir Whatsapp alanının bulunduğunu görmekteyiz. Bilgisayarlar veya mobil cihazlar üzerinden kullanımı mümkündür. Tabi ki bunun için telefon numarasının bilinmesi ve cihaza kaydedilmesi gerekiyor.

Diğer özellikleri ise şöyledir;

 • Yatırım limiti 100 dolar olması ile dikkat çeker.
 • Sahip olduğu lisansın numarasını 50815144 olarak paylaşmıştır.
 • Yatırım türü konusunda beklentiler karşılanır.
 • Ofisin spread oranlarının seviyesi ortadır.
 • Kaldıraç ise 1.100 şeklinde ifade edilmiştir.
 • Herhangi bir promosyon veya bonus kampanyası ise yoktur.

RSI Capital Markets

RSI Capital Markets Lisanslı mı?

RSI Capital Markets güvenilir mi: RSI Capital Markets firmasının bir lisansının bulunmuş olduğunun hemen altını çizelim. Zaten resmi site erişiminin sağlanmasının ardından bununla alakalı tüm bilgileri net şekilde görmekteyiz. İlgili konudan RSI Capital Markets yorumları içinde de bahsedilmiştir.

Her türlü detayı ise şöyledir;

 • Ministry Finance in the Montenegro tarafından verilmiştir.
 • İlgili kurum Karadağ kökenli olmasının yanı sıra özellikle sektör içinde hem bilinen hem de güvenilir olan işletmelerden birisidir.
 • Bunun yanı sıra tanımlanmış lisans numarası ise 50815114 şeklindedir.

Burada dikkat çeken temel handikap ise ilgili izin ile alakalı olarak hiçbir paylaşım içine girilmemiş olmamasıdır. Normal şartlar altında bu tip izinlerde kontrolün sağlanması adına kesinlikle bir link bulunmalıdır.

Bunun yanı sıra QR kodu olması da beklenir. Ancak bunların hiçbir yoktur. Bu yüzden şirket hakkında kafa karıştırıcı ve şüphe uyandırıcı bir imaj ortaya çıkar.

Ofisin lisansı kesinlikle gerçektir demek zordur. Lisansın bulunması halinde şu avantajlar her daim öne çıkar;

 • Ofis periyodik bir biçimde denetlenir.
 • Her türlü kontrolünün ilgili departman tarafından yapılması söz konusudur.
 • Bunun yanı sıra firmanın yasalar dışına çıkması gibi bir şey de yaşanmaz.
 • Aynı zamanda şirketin bir sorun çıkarması halinde bu durumu lisansı vermiş olan firmaya hemen iletebilirsiniz.

Tüm bunların kullanıcılar için daha güvenli bir ortam içinde işlem yapılması anlamına geldiğini de söylemek lazım.

RSI Capital Markets Hakkında Şikayetler Neler?

Başarılı ve aynı zamanda sorunsuz bir firma olmasından dolayı bu durum RSI Capital Markets içinde de kendisini net bir biçimde göstermiştir. Her şeyden önce şikayet sayısı çok azdır. Bunun yanı sıra ofisin hizmet politikasının kullanıcılar tarafından geçer not aldığının altını hemen çizmek lazım.

Mevcut şikayetlerle alakalı olarak şunları söylemek lazım;

 • Yatırımların zaman zaman değiştirilmesi gibi ilginç bir geri bildirim söz konusudur. Buna göre hesap sahiplerinin bir kısmı bunun sonrasında bakiyelerinin hiçbir neden olmadan aniye düştüğünü ifade etmişlerdir. Elbette bunun tarafımızca kontrol edilebilmesi mümkün değildir.
 • Ödeme şikayeti çok sınırlı olmasına rağmen üyelerin bir kısmının bunu gündeme getirmiş olduğunu görmekteyiz. Fakat buna dair detayların olmadığının altını çizelim.
 • Son olarak ise firmanın bazı kullanıcılara karşılık ayrımcı bir politika içinde olduğu yönünde ifadeler vardır. Yani nedensiz şekilde hesap kapatılması sonrasında işletme bu durumu da net şekilde söylemiştir.

Böylelikle genel bir yorum yapacak olursak ilgili şikayetlerin sayısının az olması firmanın güvenilirlik yolunda net bir görüntü verdiğini gösteriyor. Çünkü işletme yeni değildir. Deneyimli bir ofistir. Uzun yılların ardından sadece birkaç konunun gündeme gelmesi elbette RSI Capital Markets hakkında olumlu düşünmemize neden oluyor.

RSI Capital Markets

RSI Capital Markets Güvenilir mi?

RSI Capital Markets güvenilir mi: Firma güvenilirliğine dair konuşabilmek için kesinlikle birden fazla konunun alt alta incelenmesi gerekiyor. Ancak bunun sonrasında daha net ifadelerin kullanılması mantıklıdır. RSI Capital Markets yorumları tabi ki bu anlamda bizim için mühimdir. Genellikle çok fazla şikayet şeklinde değildir.

Bunun yanı sıra hemen lisans konusuna gelecek olursa buradaki tek sorun ilgili iznin kontrol edilmesinin söz konusu olmamasıdır. Bundan dolayı mevcut lisansa biraz şüpheli şekilde yaklaşmak mantıklı olacaktır. Bu durum güvenilir veya değil demek için yeterli değildir.

Firmanın canlı yardım alanı söz konusu olmakla beraber genellikle kullanımı noktasında bir sıkıntı yoktur. Üstelik her zaman mobil uyumlu olması büyük bir avantaj demektir. Her konuda, yatırım ve çekim de başta olmak üzere birçok bilginin rahatlıkla edinilebileceğini söylemek lazım.

Şikayetler azdır. Büyük bir kısmı çözülmüştür. RSI Capital Markets işletmesi hakkında ifade edilmiş olan olumsuz geri bildirimlere hızlı şekilde döner. İşin aslını öğrendikten sonra onun giderilmesi noktasında büyük bir çaba sarf eder. Genellikle bu tavır birçok Forex işletmesinde karşımıza çıkmaz.

Avantajlar

 • Lisanslı olması her zaman çok büyük bir avantaj demektir. Bunun kontrolü söz konusu olmasa bile özellikle işletmenin denetlenmiş olduğunu rahatlıkla ifade etmek lazım.
 • Gelişmiş olan iletişim sistemleri vardır. Bunlar üzerinden müşteriler farklı konularda geri bildirimlerini rahatlıkla yerine getirebilirler.
 • Aynı zamanda resmi sitede erişim kolaydır.
 • Her daim mobil uyumlu olması sayesinde RSI Capital Markets web alanına tüm akıllı cep telefonları ve tabletler üzerinden de girişin gerçekleştirilmesi mümkündür.

Dezavantajlar

 • Resmi site başarılı olan tasarımı ile dikkat çekse bile sadece İngilizce dilinde hazırlanmış olması bir dezavantaj şeklinde karşımıza çıkar. Türk kullanıcıların bundan dolayı birtakım sorunlarla yüz yüze gelmesi ne yazık ki olasıdır.
 • Bir lisansı vardır ve bunun alınmış olduğu yer de sektör içinde çok önemli bir konuma sahip olması ile dikkat çeker. Ancak bunun hem kontrolü hem de doğrulanması noktasında birtakım sıkıntıların olduğunu ifade etmemiz lazım.
 • Yatırım ve çekim yapmak genellikle basit olmasının yanı sıra bunun için sunulmuş olan yöntemler hiçbir şekilde yeterli değildir. Kesinlikle firmanın bu konuda atılım yaparak daha çok metodu skala içine eklemesi gerekiyor.

RSI Capital Markets

RSI Capital Markets Sosyal Medya İçerikleri

Birçok kişinin en çok merak ettiği konuların arasında RSI Capital Markets firmasının sosyal medya hesaplarının bulunup bulunmaması vardır. Ne yazık ki hem site üzerinden hem de değişik platformlardan gerçekleştirdiğimiz inceleme sonrasında buna dair bir ibare yoktur.

Genellikle birçok FX kurumu resmi web alanında sosyal medya ikonlarına yer verir. Bundan dolayı erişimi çok daha kolay olur. Ancak şirketin buna yer vermemiş olması birden fazla handikap demektir. Şirket hiçbir zaman paylaşım yapmaz. Alan adının değişmesi durumunda bilgi edinimi gibi bir durum yoktur.

Bunun yanı sıra özellikle kullanıcılar açısından büyük bir önem arz eden analizlere de yer verilmemiştir. Bundan dolayı RSI Capital Markets şirketinin bu konuda eksik kaldığını ve beklentileri de karşılamadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bu da güven duygusunun azalması demektir.

RSI Capital Markets Hesap Türleri / Bonus Kampanyaları

RSI Capital Markets çok fazla hesap türünü kullanıcılara sunmaması ile dikkat çeker. Bundan dolayı resmi site erişimi sonrasında demo veya gerçek hesabı oluşturmanız mümkündür. Demo olanının özellikleri ise şöyledir;

 • CFD ve FX ticareti konusunda yeni olan kişiler için en ideal hesap türüdür.
 • Aynı zamanda deneyim kazanma şansını sonuna kadar sunar.
 • Resmi siteden erişim sonrasında canlı olan al ve sat fiyatlarını değerlendirebilirsiniz.
 • Gerçekleştireceğiniz işlemlerde kazanma veya kaybetme gibi durumlar söz konusu değildir.
 • Haftanın 5 günü ve 24 saat süre ile değişik işlemlerin yapılması mümkündür.
 • Bunun yanı sıra RSI Capital Markets tarafından hesabınıza sanal olan dolar cinsinden tam 1.000.000 değerinde para yüklenecektir.

Diğer bir hesap türü ise gerçek olarak tanımlanır. Başka işletmelerde olduğu gibi hiçbir şekilde farklı opsiyonlar söz konusu değildir. Buna göre mevcut hesabın özellikleri arasında hızlı olması öne çıkar. Otomatik yürütme gibi bir opsiyonu da sunması ile dikkat çeker. Rekabetçi olan spread değerleri vardır. Para transferlerinin çok güvenli şekilde yapıldığının da altını çizelim.

Hesabınızı açabilmek için erişim sağlanmasının ardından hem email adresinizi hem de cep telefonu numaranızı girmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra sizden isim ve soyadı talep edilir. Bir de parolanın tanımlanması esastır. Böylelikle ilgili işlem en kısa zaman dilimi içinde tamamlanmış olacaktır.

Müşterilerini üyelikle kabul eden firmanın hiçbir promosyonu söz konusu değildir. Bonus verilmez. Hediye para kampanyaları yoktur. Bu durum her ne kadar güvenilirlik noktasında bir parametre olmasa bile kesinlikle eksiklikler olarak tanımlanır. Çünkü birçok FX işletmesinin müşterilerine promosyon sağladığını biliyoruz.

RSI Capital Markets Para Yatırma – Çekme İşlemleri Nasıl?

Sınırlı sayıda yatırım ve çekim yöntemlerinin bulunmuş olduğunu görmekteyiz. Minimum 100 dolar olacak şekilde aktarımlar şöyledir;

 • Kolay bir yöntem olması ile öne çıkan banka havalesi üzerinden aktarımı yapabilmek adına işletmeden hesap numarasının talep edilmesi kesinlikle mühim bir detaydır. Bunun yanı sıra bilgilerin doğru şekilde yazılmasının sonrasında süreç tamamlanır.
 • Kripto paralarla yatırım sırasında firmanın sağlamış olduğu cüzdan numarasının kullanılması gerekiyor. Ancak bu şekilde aktarım sona erecektir.

RSI Capital Markets firmasının kabul etmiş olduğu çekim sistemleri de aynıdır. Söz konusu banka havalesi olduğunda birden fazla finans kurumu tercih edilebilir. Resmi web alanında online olunmasının ardından gerek banka hesap bilgilerinin gerekse de kimlik verilerinin yazılması, miktarın belirtilmesi şarttır.

BTC ve bunun gibi kripto paralarda ise durum biraz daha farklıdır. Çekim talebinin oluşturulmasının ardından size bir kod sunulur. Bu kodun kripto para hesabınızda yer alan özel kutucuk içine dikkatli şekilde girilmesi ve onaylanması yeterli bir işlem olacaktır.

Sık Sorulan Sorular

RSI Capital Markets sitesinden kripto para ile işlemler nasıl yapılır?

RSI Capital Markets hem paranın çekimi hem de yatırımı sırasında kripto olarak bilinen sistemlere yer vermesinden dolayı kesinlikle büyük avantaj sağlar. Her zaman site üzerinden erişim sağlanmasının ardından bir talep oluşturulur. Hemen ardından RSI Capital Markets işletmesi tek kullanımlık olan bir cüzdan kodu sunar. Bunun yazılması ve onaylanmasından sonra süreç tamamlanır.

RSI Capital Markets mobil uyumu var mıdır?

Mobil cihazların kullanılması ve bu sayede RSI Capital Markets sitesinde online olunması noktasında bir sorun söz konusu değildir. Tabletlere ek olarak akıllı cep telefonlarının da dahil olduğunu görmekteyiz. Unutulmaması gereken nokta ise güncel alan adının edinilmesi ve yazılması şeklindedir. Bilgilerin girilmesi ve onaylanmasından sonra süreç sona erer.

RSI Capital Markets enstrümanları nelerdir?

RSI Capital Markets her daim yatırım enstrümanları konusunda beklentileri sonuna kadar karşılaması ile dikkat çeker. Hisse senetleri, forex, emtialar, döviz çiftleri öne çıkar. Bunun yanı sıra ilgili opsiyonlar üzerinden hem alım hem de satış için aktarımın tamamlanması esastır. Tüm yöntemlerde geçerli olması kaydıyla bunun 100 dolar minimum şekilde bulunduğunu görmekteyiz.

RSI Capital Markets sitesinde hangi dillerde işlem yapılır?

RSI Capital Markets global özelliklere sahip olmasından dolayı her zaman İngilizce diline yer verir. Ancak bunun haricinde daha farklı bir lisanın bulunmaması yatırım yapmak isteyen kişiler için büyük bir handikap demektir. Türkçe söz konusu değildir. Sadece İngilizce mevcuttur. Bundan dolayı ilgili dili kullanım noktasında sorun yaşamayan kişilere bu ofisi tavsiye etmek gerekiyor.

RSI Capital Markets Detaylar

Desteklediği Diller:
Para Yatırma/Para Çekme Yöntemleri:
Minimum Para Yatırma:
Swapsız / İslami Hesap:
İşlem Platformları:
Regülasyon:
Spread Seviyeleri:
Firma Merkez Ofisleri:
Kuruluş Tarihi:
Lisanslar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

RSI Capital Markets
1.8/5